Alüminyum Pergola Sistemleri

Pergola kelimesi latince saçak anlamına gelen “pergule” kelimesinden gelir ve İtalyancada “pergola” yani gölgelik anlamına gelen bir kelime olarak dilimize geçmiştir.

Alüminyum pergola sistemi ile; yatay, bükümlü ve çatı şeklinde açıklıklar tente ile kapatılabilir. Pergola tente sistemi özel tente kumaşıyla güneşlik olarak yazları sizi güneşten, açılır kapanır tavanı ve su geçirmez tente kumaşı ile yağmurlu havalarda yağmurluk olarak sizi yağmurdan korur.

İsteğe göre pergola sistemi, etrafı camla kapatılarak, tente sistemi ile açılır kapanır kış bahçesine dönüştürülebilir. Böylelikle kış aylarında da pergola tentenizin altında sanki açık alandaymış gibi bahçenizde, verandanızda ya da balkonunuzda kışın tadını soğuktan etkilenmeden çıkartabilirsiniz.

Alüminyum pergola sistemleri ile gündüzleri tam bir gölgenin keyfini sürebilir, geceleri de açılır kapanır tavan sayesinde yıldızları seyredebilirsiniz. Alüminyum pergola sistemiyle yaşam alanınızın ya da iş yerinizin genişliğini kontrol edebilirsiniz.

 

Açık hava deneyimlerinizi pergola ve bioclimatic sistemleri ile eşsiz kılıyoruz. Görsellik bakımından uygulandığı mekâna değer katar. Kullanımı kolay, uzaktan kumandalı ve sessiz çalışmaktadır.

Her zevke uygun ürün yelpazesi ile işletme ve mekânlara estetik, fonksiyonellik, konfor ve görsellik katmaktadır. Dört mevsim kullanılır. Doğal, naif ve zarif modeller kullanıcının hayallerini gerçeğe dönüştürmektedir. Alüminyum profiller mimar ve diğer kullanıcıların beğenisini kazanmış olup doğal ahşap desenleri ile dış mekânlara ayrı bir hava katmaktadır. Ayağı taşıyıcı olarak kullanılmakta olup üzerine üstüne yağmur oluğu eklenerek sistemin ana kolonları oluşturulmaktadır. Malzemeleri içinde black out kumaşı ve led ışık sistemi ile özel bir yaşam alanı oluşturmaktadır.