Zeminlerin tasarımı için birçok askıya alınmış çözüm türü vardır. Bunların arasında alüminyum metal asma tavan, en çok yönlü ve en iyi özelliklerden biri olarak öne çıkar.

Öztürk Mimarlık alüminyum tavan sistemleri, tavan tasarımı olarak; günümüz mimarisinde tavan tesisatını gizlemek, aydınlatma, havalandırma ve yangın önleme elemanlarının kolay montajına imkan vermek ve aynı zamanda akustik performans sağlamak üzere tasarlanmıştır.

Alüminyum Tavan Özellikleri

Standart bir metal tavan, özel bir çerçeveye monte edilmiş, özel olarak şekillendirilmiş bir alüminyum panelden oluşur. Plakalar genellikle kare şeklindedir ve farklı boyutlarda olabilir- standart 30 X 30 ve 60 X 60 santimetre olarak adlandırılabilir. Dikdörtgen detaylar da bulunur, ancak, daha az sıklıkla, en boy oranı 60 x 120 santimetre olacaktır.

Bu çözümün önemli bir özelliği, modülleri çerçeveye sabitleme sistemi olacaktır- çoğu durumda, özel mandallardan başka herhangi bir şey ile birleştirilmezler. Bu, gerekirse hızlı bir şekilde bunları sökmeyi veya takmayı mümkün kılar. Ek olarak, herhangi bir alüminyum asma tavan, kaplama parçalarından birinin diğer elemanlarla değiştirilmesine izin veren çok işlevli bir tasarımdır. Bunlar olabilir:

  • Çerçeve hücrelerinin aynı en boy oranına sahip çeşitli tiplerdeki gömme armatürler. Örneğin, 600 x 600 mm plakalı bir kaset tavan, lambaları, 60 ila 60 cm boyutlarında monte etmenizi sağlar.
  • Klima sistemlerinin elemanları- basit dekoratif ızgaralardan havalandırma kanallarının bulgularına kadar.
  • Diğer malzemelerden yapılmış veya özel kaplamalı eklenti modülleri.

Her tür kaset, ters çevrilmiş bir “T” harfine benzeyen, metal bileşenlerden monte edilmiş özel bir tasarım süspansiyonuna monte edilir. Aynı zamanda iki çeşit baz vardır: sabitleme parçalarının açık versiyonları ve kapalı alanlar için. Aralarındaki fark, kapalı sistemin taban elemanlarını gözden neredeyse tamamen “gizleyeceği” ve açık sistemlerde çerçeve her zaman görünür olacak.