Alüminyum Pergola Fiyatları talebin fazla olmasından araştırılan bir husustur. Pergola kelimesi köken olarak latince kaynaklı bir kelimedir. Saçak anlamına gelen pergola kelimesinden türetilmiş bir kelimedir. İtalyanca ‘da ise pergola gölgelik anlamını taşımaktadır. Pergola sistemi açılma kapanma özelliği ile yağmur güneş ve kışa dış etkenlerden koruma amacı sağlamaktadır. Özellikle oturulacak olan çeşitli alanlarda kullanılan oturulan yerin üstünü kapatmaya yarayan bir sistemdir.

Pergola sistemlerinin yapım ve imalat aşamasında farklı malzemeler de kullanılmaktadır. Alüminyum pergola üretim aşamasında kullanılacak bölgenin mevsimsel iklimsel koşullarına uygun hesaplamalar yapılır. Alüminyumun taşıyacağı yük oranı da belirlenerek buna göre malzemeler üretilir. Ayrıca tasarlanacak yerin alanın renk özelliklerini uygun olarak da tasarlanmaktadır.

Alüminyum Pergola

Alüminyum pergola, alüminyum malzeme ile üretimi yapılır ve açılır kapanır. Modeller uzun ömürlü olmaları sebebiyle alüminyum çok tercih edilmektedir. Pergola sistemlerinin kullanım alanları ise tüm mevsimlerde kullanılması, planlanan her türlü alanda açılma kapanma özelliği göstermesi, rahat kullanılabiliyor olduğunu gösterir. Ayrıca verandalarda, kahvaltı salonlarında, lokantada, restoranda, kafede, yazlık kışlık bahçelerde havuzlarda ve daha birçok yerde sistem olarak tercih edilen bir üründür.

Bunların kumandalı ve ışıklı pergola sistemleri de bulunmaktadır ve bunlar estetik bir avantaj sağlamaktadır. Özellikle alüminyum pergola sisteminde belli başlı avantajlar bulunuyor. Değişik renk ve tasarımlar ile aydınlatma olanağı sunarak görsel zenginlik sağlamaktadır. Kumanda ile kolay ve açılır kapana bilme sistemine sahiptir. Kolay açılıp kapanma sayesinde temizlik açısından kolaylık sağlar. Isının ve soğuğun gelmesi açısından izolasyona yardımcı olur ve dayanıklı alüminyum maddeleri sayesinde oldukça sağlamdır. Alüminyum pergola bu şekilde led ışık sistemi, ferah aydınlatan yapıyı oluşturma, kumanda ile kolay erişim sağlar.